Безкоштовна доставка від 2000₴

Кріплені вина

Міцні вина відомі світові здавна. Знаменитий кріплений Портвейн – один із найулюбленіших напоїв минулих років. Спершу він знайшов своїх прихильників в Туманному Альбіоні, а згодом поширився відомою славою до інших куточків материків. На батьківщині в Португалії його знають як порто – це перше вино, яке отримало захист влади щодо походження.

Що ж таке кріплене вино? Даний вид напою відрізняється з-поміж інших способом виготовлення. Алкоголь у ньому виникає природним шляхом бродіння винограду, а для підвищення його частки додається очищений дистильований спирт під час або в кінці процесу ферментації. Таким чином міцність вина становить 17-22% алкоголю. Після відкриття пляшки напій зберігається тривалий час, не втрачаючи своїх смакових властивостей.

Види кріпленого вина – асортимент магазину Сирний сомельє

Кріплене вино може бути десертним, сухим, напівсухим, білим, червоним, рожевим та виготовлятися з різних сортів винограду. Найпопулярнішим тріо на сьогодні є Херес, Мадера та Портвейн, кожне з яких має свою історію виготовлення та традиції вживання. Їх усіх поєднує благородність та особлива “кріпленість”, яка додає напою виразності та яскравості. Ціна за пляшку залежить від витримки – чим старше вино, тим дорожче воно коштує. В якості закуски можна підібрати вишукані сири, солодощі, придбавши їх в нашому магазині вина та сиру.

Спеціальні вина, з яких варто почати знайомство, щоб посмакувати ту саму “кріпленість”:

  • Портвейн рожевий Пінк Порт, Offley. Десертне витримане вино виготовляється з сортів винограду Туріга Насьйональ, Туріга Франка та Тінка Барока особливим способом. Його солодкуватий смак супроводжують нотки свіжих тропічних фруктів та ягід, забезпечуючи тривалий післясмак з натяком на пряність. Міцність напою 19.5%.
  • Мадера біле Медіум Драй, Henriques & Henriques. Острів Мадейра познайомив увесь світ зі ще одним видатним вином Мадера. Виготовляється воно з сорту винограда Тінта Негра Моль та витримується майже три роки в ємних дубових бочках, набуваючи своїх виразних смакових характеристик. Бурштинове, п’янке воно вражає збалансованим та приємним смаком з фруктовою тональністю. Міцність напою 19%.

Замовити ці та інші напої ви можете на сайті або в мережі стаціонарних магазинів у Сумах. Можлива доставка товарів по всій Україні – гарантуємо найвищу якість та дбайливе пакування кожної одиниці.

Як пити кріплене вино та з якими продуктами поєднувати?

Міцне вино потрібно вживати особливим чином, щоб оцінити його багатогранність смаку та аромату. Подається воно охолодженим до +15-19 градусів в якості аперитиву для посилення апетиту або дижестиву для покращення травлення. Найкраще обрати для цього процесу келихи у формі тюльпану або спеціальні чарки, які варто наповнити до половини. Після відкриття пляшку не рекомендується повторно закривати, щоб не зіпсувати смакову палітру.

В якості закуски можна обрати благородні плісняві сири, шоколад, горіхи, сухофрукти, нежирне м'ясо. Усе залежить від витримки, смаку вина та ваших уподобань.

Якщо вам потрібна порада досвідченого сомельє – радо звертайтеся до наших професіоналів, які не тільки допоможуть обрати пляшечку підходящого напою, а й запропонують смачні варіанти закусок.